نویسنده

afshin


afshin


آرشیو وبلاگ :
شهریور ۸٦
امرداد ۸٦
خرداد ۸٦


لینک دوستان :
 
لینکهای مورد نیاز:
Gmail
Google
Yahoo
عصر نتورک
VitaHerbs

جستجو در وبلاگ:
بازدید :
آمار وبلاگ :

rss feed
   شامپوی گیاهی درمان مو   

·       ضد شوره سر

·       ریزش مو

·       تمیز کننده

·       محافظ ریشه مو(خشک،چرب)

·       برای همه انواع مو

·       کنترل مو خوره

این شامپو برای مو نرم و ملایم است.کاملا" کف میکند بدون این که چربی طبیعی پوست را بگیرد.این شامپو ترکیبی از گیاهان و چاشنی های گیاهی طبیعی است.برای کمک به پوست سر و ریشه موی صدمه دیده از مرطوب کننده پوست سر استفاده کنید.عمیقاً با نوک انگشتتان ماساژ دهید تا پوست سر را محافظت کند،برای یک روز به همین صورت نگه دارید و روز بعد شامپو بزنید.

                                  

      

عناصر:عصاره گوگوُ،عصاره الوورا،عصاره کوکوُ،شیره نارگیل،عصاره رز ماری،عصاره پَچ اُل،عصاره ماگیفِرا و آب دیو نیزه شده.

 شامپوی گیاهی  درمان مو شامل گوگو

نام علمی:اِنتا دا فاسِِکادوس کِی میر

این گیاه درخت بزرگی است که در فیلیپین یافت شده است.گوگو در فیلیپین به طور وسیعی برای شستن مو و تقویت مو استفاده میشود.وقتی که چوست درخت در اب خیسانده میشود و مالش داده میشود تولید کف میکند که به طور موثری پوست سر را تمیز میکند.اصل فعال پوست درخت سا پونین است.

شامپوی گیاهی  درمان مو شامل الوورا

                                                          

           

ژل الوورا اغلب به نظر میرسد که دارای یک عملکرد خاص است: خنک کننده و کمک به التیام افتاب سوختگی.در واقع الو یک گیاه شگفت اور است که توانایی وسیعی برای کمک به التیام،محافظت،مرطوب کنندگی و حتی بهبود زندگی دارد.در زمانهای قدیم برای اهداف دارویی استفاده میشد و امروزه نیز این وابستگی کاهش نیافته است.از آنجایی که دانشمندان خاصیت ها و کاربرد های احتمالی آنرا مورد مطاله قرار داده اند،فواید آن افزایش یافته است.

الوورا یک اصلاح کننده سلولی است و اثرات ضد باکتری و ضد انگلی دارد.این خاصیت ها به تنهایی به الو به عنوان یکی از محصولات  سلامتی طبیعی نسبت داده شده است.درالوخاصیت های جلوگیری از خارش،بهبود در نیش حشرات اکنه ،آفتاب سوختگی،جوشها وجود دارد.در کنار این اثرات الو،کاربرد داخلی آن به عنوان مِلین وتخریب باکتری ها وانگلها  در روده نیز موثر است.همچنین برای بهبود زخمها و تهوع شکم نیز موثر است هزاران کاربرد برای الوورا وجود دارد که با داروهای پیشرفته جایگزین امروزی کامل شده و دانشمندان قادر به مطالعه بعضی از اینها شده اند.تحقیقی از دکتر تیوتی ای-موربروی الو و سلامتی دندانها در کنفرانس علمی الو((IASC توانایی این گیاه برای تسکین دادن و کنترل تجمع سیالات و کاهش درد را نشان می دهد.همچنین او به این نتیجه رسیده که بیماران با دندان مصنوعی،الو می تواند التهاب را کاهش دهد.کاربردهای دیگر الو در جراحی های دوره ای و تَرَک ها و صدمات موجود در دهان است. در مطالعه انجام شده در دانشگاه تگزاس در مرکز علمی،به موشهای آزمایشگاهی الو تزریق شد،در نتیجه آنها 10%فاصله زمانی زندگی بیشتری را داشتند.این حیوانات بیماری های کمتری را نشان دادند،به علاوه هیچ عارضه جانبی در موشهای که رژیم الو داشتند نشان داده نشد.

               موفقیت   

خوش بین باشید

توي كوهستان يه سنگ كوچك رو از روي زمين برداشتم و با خودم فكر مي كردم كه اين سنگ خودش رو خوشبخت ترين سنگ دنيا مي دونه چون ميون اين همه سنگ بهش توجه شده. باد با بارون به من خبر دادن كه سنگه از اون روز تا الان همش داره گريه مي كنه وغمگينه. پرسيدم چرا؟!! باد با بارونش جواب داد: اون سنگ خودش رو بدبخت ترين سنگ دنيا مي دونه و ميگه كه تو ميون اين همه سنگ فقط آسايش و آرامش اون رو به هم زدي! رفتم سنگ رو بذارم جاي اولش. تو راه ديدم كه همه سنگها مرده بودند باد با بارونش به من گفت كه همه سنگها از حسودي اون سنگ كه بهش توجه شده مردن. بارون شديدي باريدن گرفت. تمام سنگها زير گل مدفون شده بودند.

                                                

قدر خودتون و موقعیتهاتون رو بدونید   Coffee Bean Bath Soap   

صابون حمام دانه قهوه

 

عناصر:دانه های قهوه

نام علمی:کا فیا اربیکا

                                                           

دانه های قهوه تخم های گیلاس(شکل ظاهری)قهوه هستند.دو تخمی که به طور نرمال بین هر گیلاس رشد

کرده اند.دانه ها بر روی درخت بوسیله یک پوست نقره ای پوشیده شده اند.پوسته نقره ای بوسیله یک پوست خشک پوشیده شده که آن نیز با یک لایه نازک پوشیده  شده و همه اینها با یک لایه نازک از مغز احاطه شده اند و یک پوسته بیرونی انها  را پوشانده است.این لایه ها باید قبل از سرخ کردن برداشته شو ند گر چه بعضی  پوسته های نقره ای  غالبا روی آنها باقی می مانند.همه دانه های قهوه از گیا هانی از نوع قهوه می آیند.گر چه هزاران نوع  از این گیاهان درون این نوع وجود دارد که از نظر اندازه و شکل با هم اختلاف دارند.که تنها دو نوع آن از نظر تجاری اهمیت دارند:کافیا آربیکا وکافیا کانفورا ونوع سومی هم با نام کافیا لابریکا وجود دارد که در بازار جهانی اهمیت بیشتری دارد.

                                                            

با تشکر از گردآورنده این مقاله آقای رضا نوری حسینی ( شیراز )

 

    Mega Herbs   

مُکمل تغذیه ای گیاهی مِگا

                    

نوشیدنی انرژی زای ویتامینه - گیاهی ترکیبی از شیره های میوهای مختلف است که طبیعتا از لحاظ ویتامینها، معدنی ها، اسیدهای آمینه، آنزیم ها و آنتی اکسیدان ها غنی هستند و در حفظ رگهای خونی, تعادل سیستم ایمنی به هر سلول بدن کمک می کند و برای تسکین علائم سرماخوردگی مؤثر است.

عناصر

بانابا- نانی – کالامانسی – دالَندَن – انبه – تانگ کت آلی – عسل

                     

                            

·        نانی

نام علمی : مریندا سیتروفُلیا

     ü کلسترول خوب                    

ü کمک به عملکرد کبد                

ü ترقی دادن کمبود وزن            

ü کمک به هضم غذا 

ü کشتن باکتریها 

ü تسکین سر درد 

ü از بین بردن خستگی ، بی خوابی  , گلودرد 

ü پایین آوردن قند خون به خصوص در دیابتی ها   

                                        

           

                                                  

                      

      

·        کالامانسی 

نام علمی : سیتروس میکرو کُرپا

     ü     شامل ویتامین C ( اسید اَسکُربیک ) 

ü     افزایش ترشح ادراری 

ü     ذخیره ی رژیمی 

ü     شامل اسید سیتریک 

               

                      

·        دالَندَن ( پرتغال ماندَرین یا شاه پرتغال )

نام علمی : سیتروس نابیلوس لور

     ü     شامل ویتامین A 

ü     ویتامین B 

ü     ویتامین C ( اسید اسکوربیک ) 

ü     اسید سیتریک 

                   

·        مانگو ( انبه هندی )

نام علمی : مگنیفرا ایندیکال

     üشامل ویتامین A 

ü شامل ویتامین C ( اسید اسکربیک ) 

ü اسید سیتریک  

             

·        بانابا

نام علمی : لاگر استرومیا اسپسیوسالین

     ü     تعادل قند خون 

ü     ترقی سطوح انسولین 

ü     کنترل اشتها 

ü     جبران کمبود وزن 

ü     فشار خون پایین 

ü     کمک به عملکرد کبد 

ü     تسکین دردهای شکمی 

ü     پاکسازی سیمتم ادراری 

                                         

·        تانگ کت آلی

نام علمی : یوری کُما لانگی فولیا جَک

     ü     شامل ویتامینهای A,C 

ü    معدنی ها،  کلسیم , آهن , سدیم 

ü     التیام میگرن 

ü     بی نظمی های ادراری 

ü     دیابت 

ü     سرفه 

ü     درد قاعدگی 

ü     سرطان 

                         

تانگ کت آلی یک اندازه متوسط از درخت باریک است که در طول دامنه های دره ای آسیای جنوب شرقی در مناطق بارانی جنگلی رشد می کند. این درخت می تواند در 12 متر در ارتفاع رشد کند . بر خلاف دیگر درخت ها ریشه این گیاه بیشتر از 1 متر در زمین رشد می کند که عناصر  فعال آن در ریشه متمرکز شده اند. ریشه این گیاه باعث سلامتی , افزایش نیرو, درمان مالاریا  , فشار خون بالا, تب, خستگی, فقدان میل جنس و ضعف آن میشود.

کاربرد این گیاه به سالهای بعد از 1700 برمیگردد.

کاربردهای تجاری تانگ کت آلی

در گذشته ریشه های این گیاه برای ساعتهای مداوم پخته می شد تا عصاره بهتری گرفته شود. اکنون این گیاه به صورت قرص یا در شکل بسته های چای و مخلوط با کافه یا چای بسته بندی می شود. قهوهُ تانگ کت آلی , چای و حتی سودا اکنون در سوپرمارکتها و رستوران ها و هتل های 5 ستاره فروخته می شود.

این گیاه به طور رایجی در مالاکا و در داروهای گیاهی تجویز می شده است که برای درمان تب مالاریا و داروی مقوی باه در مردان و به عنوان تب بر بوده است.در اندونزی این گیاه پاسَک بامی نامیده می شود و ریشه های آن برای درمان تجاری اسهال خونی و مالاریا استفاده می شود. در ویتنام کِی بابین نامیده می شود و درختی است که صدها بیماری را معالجه می کند. گرچه این گیاه بیشتر به طور رایج به عنوان داروی مقوی باه در آسیای جنوب شرقی شناخته شده , همهُ بخش های آن مدتهای مدیدی برای دارو استفاده می شدند. پوست درخت ریشه های آن در مالاکا برای درمان تب , زخم دهان و کرم روده ای استفاده می شود.مالاکایی ها همچنین از خمیر این گیاه برای تسکین سر درد , شکم درد و بسیاری دردهای دیگر استفاده می کنند. در ویتنام مردم از گل ها و میوه های این گیاه برای معالجهُ اسهال خونی استفاده می کنند. در ریااو افرادی که در اطراف جنگلها زندگی می کنند ریشهُ گیاه را می جوشانند یا دود می کنند تا مالاریا را معالجه کنند. یکی از استفاده های واحد از این گیاه بین گروه ساکایی در سوماترا به کار بردن گیاه به عنوان طلسمی برای محافظت افراد از ویروس آبله است.

منابع تانگ کت آلی

تانگ کت آلی فراوانی را افزایش می دهد .

مطالعات نشان می دهد که این گیاه سلامتی و بهبود اسپرم را گسترش می دهد . با این وجود یک افزایش کلی در تعداد اسپرم ، اندازه ی اسپرم و سرعت آن وجود دارد . یک تحقیق در آزمایشگاه بر روی موش ها دو برابر شدن اندازه ی اسپرم را نشان داد . اثرات عصاره این گیاه در افزایش تمرکز اسپرم ، سرعت و تحرک به افزایش تغییراتی در اسپرم برای نفوذ در تخمدان کمک می کند .

سرعت بالاتر القاح باعث افزایش تعداد فرزندان می شود . در کنار تولید بیشتر اسپرم ، همچنین اسپرم ها نسبت به موش های کنترل شده دیگر ، پرتحرک تر و متنوع تر بودند . تحرک اسپرم یک فرآیند فیزیولوژیکی است که متکی به سرعت تولید انرژی در اسپرم می باشد .

توانایی عصاره ی این گیاه در افزایش تولید انرژی به افزایش مقدار جنین راه یافته به مرحله رشد کمک می کند .

                                       

             

اثرات ضد تب

در سال های 1995 گزارش شده بود که کوآسینلد موجود در تانگ کت آلی اثر ضدیت دارد . کوآسینلد دو برابر مؤثرتر از آسپرین است .

ضد سرطان

محققان در آمریکا و ژاپن گزارش دادند که بعضی ماده های شیمیایی گیاهی موجود در کوآسینلد و الکالد یافت شده در تانگ کت آلی در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی در آزمایشگاه های تجربی مؤثر هستند که شامل سلول های سرطانی سفید ، سلول های سرطانی نشان دار و لوکمیا است .

خاصیت های آنتی اکسیدان

مطالعات هدایت شده توسط مؤسسه تحقیقاتی فارست در مالزی (FRIM) و مؤسسه علمی دانشگاه مالزی (UKM) کشف کردند که این گیاه شامل یک آنزیم آنتی اکسیدان می باشد . این مطالعات نشان دادند که این گیاه از واکنش زنجیره ای رادیکال های زیانبار برای سیستم بدن جلوگیری می کند . 

                                

انرژی ترموژنیک

این گیاه سرعت سوخت و ساز  بدن شما و گردش خون شما را افزایش می دهد . این فاکتورها به خاصیت های گرمازای این گیاه نسبت داده شده است . این درست است که تانگ کت آلی سطوح انرژی را افزایش می دهد و اگر دو OZ صحیح استفاده شود این نکته قاطع است اما دوoz بالا باعث بی خوابی و نهایت خستگی در روز بعد می شود . بهر حال اگر مقدار درستی استفاده شود شما شاد و خوابی راحت خواهید داشت . به نظر می رسد که این گیاه با فعالیت خود بروی ATP سطوح انرژی را افزایش می دهد .

اثرات ضداضطراب

مطالعات انجام شده بروی موش ها نشان دادند که این گیاه اثرات ضداضطرابی دارد . به موش هایی که تانگ کت آلی داده شد  کاهش مؤثری در جنگ جویی داشتند . همچنین آنها قادر بودند که مربع های بیشتری را در جدول پرپیچ و خم کامل کنند . این نتایج با اثرات ضداضطراب تولید شده توسط دیازپام سازگار است . بنابراین ، این مطالعه از کاربرد دارویی این گیاه برای درمان اضطراب حمایت می کند .

اثرات ضد مالاریا

مطالعات برروی اثرات بیولوژیکی تانگ کت آلی در سال های 1980 آغاز شد . این مطالعات نشان دادند که ریشه های این گیاه شامل گروهی از مواد شیمیایی گیاهی به نام کوآسینلد ، آلکالوید و پپتاید است که خاصیت کشندگی انگل های مالاریا را دارد . دانشمندان دریافتند که درکنار اثرات افزایش جنسی ، ترکیبات این گیاه خاصیت های ضد مالاریا نیز دارند . بعضی از این ترکیبات ضد مالاریا به عنوان کوآسینلدها شناخته شده اند .  

 و حال اگر مایلید که تمامی این خواص را یکجا داشته باشید . . . 

              نوشیدنی معجزه آسای

 

     

      

                                                

                                            

 را از ما بخواهید. . . !

   

گردآورنده :‌ آقای رضا نوری حسینی ( با تشکر از زحمات ایشان )

منتظر نظرات شما دوست عزیز هستم.                             Afshin.Farhadi@gmail.com

                                  

                             

                           

                                   

                   

                           

                                        

             

                            Herbal Soap Granules   

ششش

پودر صابون گیاهی Vita Herbs

در این پودر از گیاهی به نام پاچولی که گیاهی فیلیپینی می باشد تشکیل شده . روغن پاچولی تاثیرات بالقوه ای در کاهش التهابات ، از بین بردن باکتریها و پیشگیری از عفونتهای قارچی دارد. بنابراین در مراقبتهای پوستی تاثیر شگفت انگیزی دارد.

این گیاه برای درمان اختلالات و ضایعات پوستی استفاده می شود. برای مراقبت از لباسها و پارچه ها به خصوص از جنس کتان می توان از گل و برگ گیاه پاچولی در بین آنها قرار داد. با اینکار از تاثیر حشرات آسیب رسان به آنها ممانعت به عمل می آید.

این پودر 100% طبیعی و بدون هیچگونه مواد شیمیایی صنعتی می باشد. بیس و پایه اصلی تشکیل دهنده این پودر روغن زیتون می باشد. با مصرف این پودر هیچ تحریکی روی پوست بوجود نمی آید. ( مانع تحریکات پوستی می شود ). با استفاده از این پودر دیگر نیازی به استفاده سفید کننده ها و نرم کننده های لباس نداریم. حتی از پس مانده آب رختشویی برای تقویت گیاهان می توان استفاده کرد.

                                            

 

ترکیبی 100% گیاهی متشکل از روغن زیتون و اسانس های گیاهی می باشد. در زمان مصرف میزان مصرف آن 2/1 ( یک دوم ) میزان سایر پودرهای شیمیایی موجود در بازار است . هیچ آسیب یا آلودگی برای طبیعت ندارد. این پودر گیاهی برای هر نوع ماشین لباسشویی کاملا مناسب است ، زیرا میزان کف کمی تولید می کند. میزان کف کم این پورد باعث می شود لباسها راحت و آسانتر داخل ماشین لباسشویی حرکت کند. بنابراین آنها را تمیزتر می کند. کف کمتر باعث آبکشی آسانتر لباسها و نیز پاکی بهتر و براق و درخشان کردن آنها می شود. لباسهای سفید را سفیدتر و لباسهای رنگی را درخشانتر می کند.

                                                                                      

                                             

               

                                             

                                 

پودر گیاهی Vita سازگار با هر نوع پارچه ای می باشد. این فرمول بی نظیر مانع رسوب و املاح معدنی در آب شده ، بنابراین مانع تیره و کدر شدن لباسها می شود.

با این پودر لباسهایتان همیشه نو و تازه به نظر می رسد.

 

                                           

                             

 

Vita Herbs  واقعا شگفت انگیز کار می کند .

با تشکر از زحمات خانم دکتر امینی (قم)

    BANABA HERBALI TEA   

شششچای گیاهی بانابا

  

بانابا بعنوان داروی گیاهی نه تنها در فلیپین بلکه در کشور هندوستان نیز استفاده می شود

بانابا یک جزء فعال بنام کروسولیک اسید دارد که ترکیبی قوی با اثر انسولین می باشد که باعث کاهش قند خون در بدن می شود

                                                               

گذشته از اثر درمانی بانابا دارای مقادیر بالائی از فیبرهای مغزی و املاح معدنی مثل روی و منیزیم می باشد

بانابا طی پژوهشهایی توسط پژوهشگران فیلیپینی بعنوان یک داروی جایگزین شناخته شده است که باعث  تسکین اختلالات گوارشی از جمله کبد و بیماری مهلک HIV می شود.

 این دارو در خانمهای باردار توصیه نمی شود بهتر است ابتدا با پزشک معالجش مشورت کند.  برای بیماران دیابتی که تحت درمان داروهای گیاهی هستند هر یک هفته یا دو هفته یکبار باید قند خونشان چک شود .

                                             

             

هر کیسه چای برای یک فنجان آب جوش تعبیه شده پس از کذاشتن کیسه چای داخل آب جوش پنج دقیقه صبر می کنیم سپس می نوشیم.

این چای روزی سه بار و هر بار قبل از وعده غذائی باید مصرف شود.

با تشکر از خانم دکتر ن.امینی ( قم )

دوستان لطفا نظر یادتون نره. ضمنا مقالات خود را می توانید به آدرس Afshin.Farhadi@gmail.com بفرستید تا به نام شما درج گردد.

    Amargoso Herbal Tea   

ششش

Amargoso   Herbal   Tea

چای گیاه همیشه بهار

چای طبیعی بدون کافئین تهیه شده از برگ گل همیشه بهار

گل همیشه بهار به همراه بانابا نه تنها در فلیپین به عنوان داروی گیاهی استفاده می شود بلکه در کشور هند هم همیشه برای درمان دیابت به کار می رود .

همیشه بهار ترکیبی از فلاونید ها و آلکالوئید ها می باشد که پانکراس (لوزالمعده)را قادر می سازد که انسولین بیشتری تولید کند تا بتواند در بیماران دیابتی قند خون را کنترل کند

A-B-Cگذشته از اثرات درمانی همیشه بهار منبع خوبی از ویتامینهای

 و آهن – اسید فولیک – فسفر و کلسیم می باشد                                         همیشه بهارتوسط پژوهشگران فیلیپینی به عنوان یک داروی جایگزین شناخته و تایید شده که باعث تسکین اختلالات گوارشی از جمله مشکلات کبدی وHIV

 می شود. 

این دارو در خانمهای باردار توصیه نمی شود البته ابتدا باید با پزشک معالج مشورت کند.

بیماران دیابتی که تحت درمان داروهای گیاهی می باشند باید قند خونشان هر هفته یا دو هفته یکبار چک شود.

                               

طریقه مصرف:

هر کیسه چای را داخل یک فنجان آب جوش انداخته سپس پنج دقیقه صبر می کنیم بعد قابل نوشیدن است .

باید سه بار در روز و هر بار قبل ازهر وعده غذایی استفاده شود.

با تشکر از خانم دکتر امینی (قم)